TASR: Zatepľovanie obecného úradu

TASR: Zatepľovanie obecného úradu

Kamenica nad Cirochou 20. júla (TASR)

Obec Kamenica nad Cirochou v Humenskom okrese investuje približne 140 000 eur do rekonštrukcie budovy obecného úradu (OcÚ) z vlastných zdrojov (nie z eurofondov a to aj napriek vysokému zadĺženiu obce – pozn. admin). TASR o tom informoval Štefan Balberčák z OcÚ Kamenica nad Cirochou. „Budovu bolo potrebné zatepliť z dôvodu energetických úspor, ktoré chceme dosiahnuť,” uviedol s tým, že stavba z roku 1982 potrebovala novú fasádu. Tá bola poveternostnými a inými faktormi značne opotrebovaná a na niektorých miestach aj poškodená. „Interiér obecného úradu a kultúrneho domu bol v nedávnej minulosti opravený, no bolo potrebné riešiť úniky tepla a s tým súvisiace straty,” dodal.

 
Realizuje sa zateplenie, hromozvody, atika, fasáda, nové parapety, zvody dažďovej vody a bodová izolácia rovných striech. „Vstupná časť na obecný úrad sa najneskôr v roku 2017 po prekrytí využije ako malý amfiteáter,” konkretizoval plány samosprávy Balberčák. Obec počíta s odchýlkou, ktorú predstavujú práce navyše, maximálne do výšky 10 000 eur. „Celý tento projekt smeruje k energetickej úspore a po výmene kotlov a rozvodov v ďalšej etape očakávame úspory až 40 % na energiách,” dodal.

zateplovanie_obecneho_uradu_08_posedy

Samospráva vyskúšala viacero možností, ako na rekonštrukciu budovy získať financie. „No z viacerých príčin to nešlo (aj Vás by zaujímala aspoň jedna konkrétna príčina? – pozn. admin). Naopak, z rôznych iných fondov sme za posledné roky stále dostali niekoľko menších dotácií na rekonštrukciu budovy zvnútra, ale aj na výmenu všetkých okien a dverí,” uviedol Balberčák.

 
Súčasťou areálu je kino (roky nefunkčné… – pozn. admin) , svadobná sála a takmer všetky spoločenské zložky, ktoré pre činnosť potrebujú kancelárske priestory. „Sme obecným úradom s rozšírenými právomocami, matrika pre päť obcí a stavebný úrad pre našu obec a mesto Humenné,” uviedol Balberčák s tým, že sekundárne priestory majú prenajaté štyria podnikatelia ako sklady. V budove sa nachádza aj sklad civilnej ochrany.

Stavebné práve realizuje michalovská spoločnosť Stavoconzult. Ukončené by mali byť začiatkom septembra.

Čítajte tiež:
Verejné obstarávanie v Kamenici
Ing. Alexander Bugyi – volebný program (voľby 2010)

Pokračujte v čítaní novšieho alebo staršieho článku«« X »»
  • Komentáre
Napíš komentár


2014 - 2018 © Ing. Patrik Šepeľa