Memoriál Vladimíra Suška

Memoriál Vladimíra Suška

Naši stolní tenisti nám počas uplynulého roka robili radosť, vzorne reprezentovali našu obec a sú na najlepšej ceste postúpiť do vyššej ligy. Tak ako každý rok, aj tento rok si spomenuli na svojho zosnulého kamaráta, ktorý pomohol stolný tenis v našej obci opäť rozbehnúť. Prvý stolnotenisový klub u nás fungoval od roku 1976 do roku 1991. V roku 2000 “oprášili” hráči Štefan Nitkulinec (1945), Ján Sojčak (1953), Vladimír Suško (1948) a Ján Tomčak (1948) svoje rakety a súťaž vyhrali bez jedinej prehry.


 
Tento rok sa 10. ročníka memoriálu Ing. Vladimíra Suška zúčastnilo 74 hráčov z lokálnych klubov v našom okolí, ale prišli aj kluby z Košíc, Levoče, Vranova, Rožňavy a Krompách, prvoligisti aj extraligisti. Prívlastok “medzinárodný” dala turnaju výprava z Užhorodu s piatimi stolními tenistami. Najvyššie nasadeným bol bývalý mladežnícky reprezentant Slovenska Martin Gumáň z Rožňavy.


 
Zmiešaný stolnotenisový turnaj vo dvojhre a štvorhre sa hral na piatich zelených stoloch v našej telocvični takmer dvanásť hodín. Organizátorov turnaja klub Kamenica nad Cirochou ŠKST OcÚ a Nexis Fibers, a. s. Humenné potešila utešená divácka kulisa, ktorá dodávala súťaženiu tú správnu atmosféru. Turnaj svojou účasťou a návštevou vysoko predčil akýkoľvek iný turnaj v širokom okolí. Vďaka patrí vedeniu školy za to, že našim stolným tenistom vyšli v ústrety.


 
Vo finále dvojhry sa stretli Martin Gumáň (Rožňava) a Martin Hruška (Vranov nad Topľou). Dvojhru napokon vyhral Martin Gumáň 3:1. Druhý skončil Martin Hruška a tretí J. Kudrec (Krompachy). Z našich hráčov sa najlepšie umiestnil Lukáš Torba na delenom štvrtom až ôsmom mieste. Do najlepšej šestnástky sa vošli aj naši Ján Sojčak so synom Filipom. Finále štvorhry malo podobných aktérov. Dvojica Gumáň a Szabo (Mokrance) porazila dvojicu Kudrec a Hruška 3:1. Na treťom mieste sa umiesnili bratia Gajdošovci z Udavského. Najlepší hráči boli odmenení diplomami a prví traja v dvojhre aj finančnými cenami.


 
Ak sa Vám stolný tenis páči, chceli by ste sa mu venovať a reprezentovať našu obec, zastavte sa niekedy na stolnotenisovom tréningu, ktoré sa konajú každý utorok a piatok od 17:00 do 19:00. Pán Ján Sojčak Vás tam určite rád privíta a poradí ako ďalej.

Kompletnú foto a videogalériu z memoriálu nájdte tu.

 

Ing. Patrik Šepeľa

Čítajte tiež:
Rekapitulácia 23. až 26. futbalového kola
Rozpis a výsledky stolnotenisových zápasov 2015/2016

Pokračujte v čítaní novšieho alebo staršieho článku«« X »»
  • Komentáre
Napíš komentár


2014 - 2018 © Ing. Patrik Šepeľa