Rekapitulácia 23. až 26. futbalového kola

Pozrite si krátku rekapituláciu z pôsobenia nášho futbalového klubu v posledných štyroch kolách jarnej časti V. futbalovej ligy (Vihorlatsko – Dukelská).

XXIII. kolo: TJ Družstevník Nižný Hrušov – FK Kamenica nad Cirochou 2:0 (0:0)

Góly: 70. Palko, 72. Ivan. ŽK: 1x – L. Čopák. R: Šipoš. D: 150. FK Kamenica nad Cirochou: A. Burda – D. Čopák, D. Mišľan, M. Friga (85. L. Pecha), J. Šedzmák, P. Vasiľko, R. Albičuk, V. Šuľak (90. Š. Mažerik), J. Mihalič, L. Čopák, O. Čabák.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 22/2015

XXIV. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – TJ Družstevník Breznica 2:1 (2:1)

Góly: 17. D. Čopák, 18. D. Mišľan – 30. Bičej. ŽK: Friga, Pecha – 1x. R: Miklóš ml.. D: 100. FK Kamenica nad Cirochou: A. Burda – D. Čopák, D. Mišľan (89. Š. Mažerik), M. Friga, J. Šedzmák, R. Albičuk, V. Šuľak, J. Mihalič, L. Čopák, O. Čabák, L. Pecha (72. P. Vasiľko).

Domáci začali od prvej minúty náporom, hostia sa viac-menej bránili, aj napriek tomu zostali šance Pechu a Mihaliča Mihaliča po stranách nevyužité. V prehustenej 16-ke sa uvoľnil Friga, ktorý po dvoch kľučkách nahral D. Čopákovi a ten otvoril skóre strelou pod brvno z asi 10 metrov. O minútu neskôr po protiútoku napriahol z 24 m stredný záložník Mišľan zvýšil stav v prospech domácich. Tí sa do konca polčasu ešte snažili využiť šance, keďže sa hralo na polovici hostí, ale premeniť sa im nepodarilo. Hostia pohrozili ojedinelým protiútokom, keď dostal hosťujúci útočník dlhým pasom loptu a strelou ponad brankára z ľavého rohu 16-ky znížil na 2:1. Do II. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním skórovať, ale žiadna z ich striel netrafila bránu. Asi v 60. minúte nepremenil pokus P. Vasiľko, keď z asi 20 m trafil brvno, ale lopta skončila mimo bránkoviska. Hostia svojimi snahami Burdovu svätyňu neohrozili a priebeh hry sa do konca zápasu mimoriadne nezmenil.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 23/2015

XXV. kolo: TJ Družstevník Vyšný Mirošov – FK Kamenica nad Cirochou 4:0 (3:0)

Góly: 16. Šamo, 20., 26. Varga, 64. Kentoš. ŽK: nikto. R: Ševčík. D: 200. FK Kamenica nad Cirochou: A. Burda – D. Mišľan, M. Friga, J. Šedzmák, R. Albičuk, V. Šuľak, J. Mihalič, L. Pecha (64. Š.Vasiľko), P. Vasiľko (75. P. Lorenčík), Š. Mažerik, T. Čabák (46. M. Čabák).

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 24/2015

XVIII. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – FK obce Kochanovce 2:2 (1:1)

Góly: 14. L. Čopák, 49. M. Čabák – 7. Gondorchyn, 74. V.Gaľo. ŽK: Mišľan, Šuľak – Bumbera, S. Karnaj, P. Murinčák. R: Štefanič. D: 150. FK Kamenica nad Cirochou: A. Burda – D. Mišľan, M. Friga, J. Šedzmák, R. Albičuk, V. Šuľak, L. Pecha (69. Š. Vasiľko), Š. Mažerik, L. Čopák, M. Čabák (78. P. Lorenčík), D. Šedzmák. FKO Kochanovce: I. Bumbera – M. Kolesár, J. Karnaj (24. Š. Piskay), R. Brindzák, V. Gaľo, V. Gondorchyn, S. Karnaj, M. Kimák, P. Šimai, M. Rada, P. Murinčák.

Posledné stretnutie začali domáci s odhodlaním zvíťaziť. Pohrozili viacerými útokmi Šedzmáka, ale brankár hostí dobre mierené strely kryl. Hostia prešli na polovicu Kamenice po úvodnej päťminútovke a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvorili skóre. Dávid Šedzmák bol znovu aktívny, čo sa vyplatilo, keďže bol po kvalitnej prihrávke faulovaný Bumberom, za čo bol odpískaný pokutový kop, ktorý Ladislav Čopák s prehľadom premenil. Hra sa po tomto momente vyrovnala. Gólovú šancu mal na kopačkách Albičuk po rohovom kope Frigu, ale lopta mu skĺzla a následne netrafil bránu. Na začiatku druhého polčasu boli pánmi na ihrisku hostia, ktorí hrozili najmä protiútokmi po ľavej strane, kde S. Karnaj prenikal do 16-ky, spätnými prihrávkami hľadal spoluhráčov, ktorí mohli útočiť. V jednom prípade zachránila Kameničanov tyčka, v dvoch alebo troch šanciach hostia minuli bránu. V 49. minúte domáci pohrozili rýchlym protiútokom a po skvelej prihrávke našla lopta Matúša Čabáka, ktorý po úniku strelou k tyčke zvýšil stav na 2:1. Do zápasu sa po tomto momente vniesla nervozita, hra sa začala kúskovať. V 74. minúte bol odpískaný faul proti domácim a hosťujúci Gaľo strelou približne z 20-ich metrov vyrovnal, keď sa lopta prešmykla do brány popod padajúceho Burdu.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 25/2015