Komentár: Načo nám je starosta?

Komentár: Načo nám je starosta?

To, že Kamenica výrazne zaostává za okolitými obcami nielen v našej doline, je zrejmé Kameničanom aj každému kto k nám “zablúdi” a venuje pár minút krátkej prechádzke po našej dedine. Starostovi, ktorého tu máme už tretie funkčné obdobie zjavne chýba ucelená koncepcia rozvoja obce, vízia do budúcnosti. Možno pri prvom zvolení nepočítal s tým, že sa na stoličke udrží tak dlho a teraz mu to už asi môže byť jedno. Prekvapenie z tretieho volebného úspechu bolo obojstranné, tak pre Kameničanov, ako aj pre opätovne zvoleného starostu. Podstatná väčšina voličov, ktorá odovzdala hlas inému kandidátovi, výsledok volieb akceptovala a vie kto je aj naďalej starostom Kamenice nad Cirochou. A konečne by si to mohol uvedomiť aj pán starosta. Že nie je starostom len pre hŕstku svojich blízkych, ale pre všetkých Kameničanov.

 
Namiesto poctivej práce, za ktorú poberá nemalý plat, na ktorý sa mu všetci skladáme, Kameničania od starostu dostávajú vtipné odpovede (ak nie rovno výsmech). Tam kde by mal starosta nájsť príležitosť a chopiť sa jej, aby obec zveľadil a pomohol tak ľudom, náš nacházda výhovorky.

 
Rybárom, ktorí chcú v obci vybudovať rybník (mimochodom kde je starostom sľúbený plavecký bazén?) odkázal: “vedenie obce víta túto aktivitu a verí, že tento elán a optimizmus našim priateľom rybárom vydrží“, a že “bude potrebné zohľadniť tento záujem aj s platným územným plánom obce” – “starostov” rybník by ste však v územnom pláne márne hľadali.

 
“Máj lásky čas – máj daní čas” – namiesto hrozby exekútorom by sa obec mala snažiť o diferenciáciu svojich príjmov. Aký osoh máme z najväčších firiem, ktoré u nás sidlia? VLM, bioplynová stanica, družstvo, chov ošípaných? Možno o tom pán starosta ešte nepočul, ale aj obec môže byť prevádzkovateľom resp. majiteľom firmy. Chápem, že rozbehnúť podnikanie, je podstatne ťažšie ako postaviť pár posedov. Za osem rokov starostovania na to ale priestor, čas a bohužiaľ aj príležitosti boli.

 
“V ostatnom čase sa v obci rozmohla trestná činnosť. Krádeže a iné delikty sa dejú čoraz častejšie. Ako váš starosta vás žiadam, chráňte si svoj majetok a svoje zdravie.” Jednu dobrú radu ti dám, poraď si sám… Niekedy bola v Kamenici policajná stanica. Niekedy mala Kamenica inú úroveň… Nemohla by obec pre zlepšenie bezpečnosti občanov a ich majetku zriadiť obecnú políciu alebo občianske hliadky?

 
“Jednota dôchodcov na Slovensku udelila ďakovný list starostovi našej obce.” Naozaj vážne? Ďakovný list? Tak to už je hej… Čo by však na starostovanie pána starostu povedali deti? Ochotne nacvičujú a chodia vystupovať či už pre svoje babky a dedkov, alebo na deň matiek, aby starosta ako zlatý klinec mohol verejne blahoželať za všetkých mužov. Čo ale pripravila obec pre deti? Ako môžu deti v obci tráviť svoj voľný čas? Koľko detských ihrísk bolo v obci postavených za posledných osem rokov?

 
Vyššie uvedené citáty pochádzajú z oficiálnych stránkok obce, ktoré sú skôr prezentáciou osoby starostu a “jeho” (aj keď kamenického) poľovného združenia PZ Jazvec. Od vzniku lepších stránok našej obce sa starosta snaží naplniť aspoň jeden zo svojich predvolebných sľubov “pravidelne aktualizovať internetovú stránku obce“. Zverejňovaným obsahom a formou ale nedosiahne iný sľub, ktorý nám dal “obec sa zviditeľní cez internet“.

Akou známkou hodnotíte prácu nášho starostu?

Výsledky ankety

 

Ing. Patrik Šepeľa

Čítajte tiež:
“Servic PC” v našej škole
Faktúry obecného úradu

Pokračujte v čítaní novšieho alebo staršieho článku«« X »»
  • Komentáre
Napíš komentár


2014 - 2018 © Ing. Patrik Šepeľa