Majstrovstvá Slovenska v boxe žiakov a mladšieho dorastu

Majstrovstvá Slovenska v boxe žiakov a mladšieho dorastu

Dňa 1. a 2. apríla sa v Kaskádoch pri Galante konali Majstrovstvá Slovenska v kategórii žiakov a mladšieho dorastu. Aj dvaja členovia kamenického klubu v doprovode trénera Mariána Mika súťažili o medaily. A domov do Kamenice nad Cirochou neprišli naprázdno, doniesli dve medaily.

Prvý deň majstrovstiev sa odboxovalo 33 vyraďovacích zápasov. Jeden z týchto vyraďovacích zápasov absolvoval i člen klubu ŠK Miko fit-box, Adrián Rak. „Adrián nás reprezentoval v kategórii starších žiakov do 54 kg. Už v prvom kole vyradil svojho súpera z Giraltoviec RSC (TKO) a tým postúpil do finálového zápasu, ktorý ho čakal v nedeľu.

vľavo Tomi „Kid“ Kovács a na stupni víťazov so zlatou medailou Štefan Vrábeľ

Druhý reprezentant kamenického klubu Štefan Vrábeľ získal voľný los, s ktorým postúpil rovno do finálového zápasu, v kategórii starších žiakov do 72 kg.

Obidvoch reprezentantov tak čakali nedeľňajšie zápasy o medaily majstrov Slovenska. Ako prvý nastúpil do ringu Adrián Rak proti súperovi z Vranova nad Topľou. Bol to veľmi bojovný a vyrovnaný zápas, ktorý skončil tesne na body v prospech súpera 3:2. „Aj napriek tomu, že výsledok nedopadol podľa našich predstáv, na Adriána som veľmi hrdý, lebo predviedol perfektný výkon! Bol to jeden z najkrajších zápasov v ich kategórii.“

Štefan Vrábeľ sa vo svojom finálovom zápase stretol so súperom z Trnavy. „Števko si veľmi dobre počínal v priebehu celého zápasu, všetko mal vo svojej réžii. Súper na neho nestačil a tak suverénne zvíťazil 5:0 na body. Získal tak zlatú medailu a stal sa majstrom Slovenska v kategórii starších žiakov do 72 kg.“

zľava: so striebornou medailou Adrián Rak, tréner Marián Miko, so zlatou medailou Štefan Vrábeľ

„Som na svojich zverencov veľmi hrdý a teším sa, že pod mojimi rukami rastú takéto talenty. Som veľmi rád, že môžem spolupracovať so šikovnými mladými ľuďmi, ktorí na sebe pracujú, majú cieľ a chcú niečo dokázať“, hodnotí tréner Marián Miko.

Čítajte tiež:
Miko fit-box v prvom polroku 2016
Rok pôsobenia Miko fit-box klubu

Pokračujte v čítaní staršieho článku X »»
  • Komentáre
Napíš komentár

2014 © Kamenica nad Cirochou