Rekapitulácia 5. až 9. futbalového kola

OFK Agrifop Stakčín – FK Kamenica nad Cirochou 2:3 (1:2)
5. kolo – 04.09.2016 o 13:30

Góly: 34. E. Kira, 71. Matúš Dudič – 20. S. Karnaj, 44. M. Škrlík, 89. vlastný (Steco). ŽK: Kuznecov, Steco – Čabák, Medvec, Vasiľko. R: Anguš. D: 150. OFK Agrifop: V. Muchychka – V. Steco, I. Kuznetsov, J. Šelepec, Matúš Dudič, M. Gubik, E. Kira, L. Aľušík (50. P. Čus), V. Kuznecov, P. Lelko (82. P. Kirňak), P. Marinič. FK: P. Dobda – T. Čabák, S. Mikula, S. Karnaj, P. Vasiľko, D. Čopák, M. Benec, V. Suchanič, P. Medvec, J. Karnaj (76. L. Pecha), M. Škrlík (90. R. Havriľak).

Úvod stretnutia veľa šancí nepriniesol a obe mužstvá sa oťukávali. V 20. minúte po spornom momente, keď bol ofsajd (podľa Stakčínčanov) sme sa ujali vedenia. Domáci neostali dlžní a v 34. minúte Kira hlavičkou vsietil vyrovnávajúci gól. V 36. minúte Marinič nastrelil žrď a odrazenú loptu vyslal Kira ponad bránu. O minútu neskôr sa k lopte dostal opäť Marinič, ale trafil brvno. V 44. minúte sme zvýšili na 1:2. V 71. minúte po rohu Kuznetsovova hlavičkuje na 2:2 Dudič. V 76. minúte sa perfektne vyznamenal domáci brankár, keď strelu nášho hráča zo 16 metrov vyrazil na roh. Prišla 89. minúta, keď domáci Steco vlastným gólom určil tri kamenické body.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 36/2016, str. 10

FK Kamenica nad Cirochou – OFK Tatran Bystré 1:0 (0:0)
6. kolo – 11.09.2016 o 15:30

Gól: 72. S. Karnaj. V 67. min. S. Karnaj (nepremenený PK). ŽK: Čabák, Čopák – Rozkoš, Hatala, Pivovarník, Glod, Sirotiak. R: Novický. D: 150. FK: A. Burda – O. Čabák, S. Mikula, S. Karnaj, P. Vasiľko (90. R. Havriľak), M. Benec (68. D. Čopák), V. Suchanič, P. Medvec, J. Karnaj (52. Ľ. Kentoš), P. Liček, T. Čabák (80. M. Škrlík).

Prvú vyloženú šancu mal Karnaj, keď brankár reflexívne vyrazil jeho priamy kop. V 21. minúte po osi Liček – Vasiľko sa lopta opäť dostala ku Karnajovi, ten však hlavou minul. V 28. minúte bola séria troch rohov, ktoré vyústili strelou Karnaja ponad. V 37. minúte Benec z ľavej strany prihral loptu k vzdialenejšej žrdi, brankár bol pohotový. Poslednú šancu v I. polčase mal opäť Karnaj, keď vystrelil spoza 16-tky, ale minul. Hostia veľa v ofenzíve neukázali. V 46. minúte Vasiľkovu strelu spoza 16-tky brankár vyboxoval, o minútu skončila Karnajova strela v rukách brankára. V 48. minúte síce naši skórovali, ale pre údajný ofsajd Karnajov gól neplatil. V 52. minúte napriahol Liček z 20 metrov, tesne minul ľavú tyč. O minútu sa Karnaj v 16-tke uvoľnil, ale nastrelil brankára. V 56. minúte mohli ísť hostia do vedenia, keď v 16-tke trafili brankára do hlavy a z následnej dorážky mierili vedľa. V 63. minúte v krásnej akcii sa vysunul Čabák, spätne prihral Benecovi, ale loptu zachytil brankár. V 67. minúte po faule na Karnaja, sám pokutový kop nepremenil. V 72. minúte nám konečne vyšla akcia, keď Liček dlhým kopom posunul loptu za obranu, ktorú si Vasiľko spracoval v 16-tke, našiel Karnaja, ktorý sa nemýlil a dostal mužstvo do vedenia. Záver stretnutia bol pre našich napínavý, keď sa v 79. minúte uvoľnil v 16-tke Vasiľko, trafil brankára a následne na to mohli hostia v 83. minúte vyrovnať z brejku, ale brankár Burda perfektne nohou vyrazil.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 37/2016, str. 10

TJ Šimonka Čierne nad Topľou (odstúpené) – FK Kamenica nad Cirochou 0:0
7. kolo – 18.09.2016 o 15:00 – zápas sa nehral

OCŠK Sečovská Polianka – FK Kamenica nad Cirochou 2:0 (0:0)
8. kolo – 25.09.2016 o 15:00

Góly: 76. Bandoľa, 81. Turták. ŽK: Tkáč, Barila – Čabák, Čopák. R: Eperješi D: 100. FK: A. Burda – S. Mikula, V. Suchanič, P. Vasiľko, P. Liček, P. Medvec, T. Čabák, D. Čopák, Ľ. Kentoš, M. Škrlík (65. S. Tokár), M. Sýkora.

Naši pricestovali v oslabenej zostave, pod ktorú sa podpísalo ochorenia viacerých hráčov. Prvý polčas bohatý na šance veľmi nebol. Hra sa sústredila medzi šestnástkami, viac sa bojovalo ako hralo. Druhý polčas už priniesol lepší zážitok z futbalového stretnutia. Hneď v jeho úvode mohli dvakrát skórovať domáci, avšak lopta skončila mimo brány. Naši hráči neostali nič dlžní a v 50. minúte mal šancu otvoriť skóre Čabák, ale hlavičkou trafil žrď. O päť minút neskôr sa uvoľnil Vasiľko, sám postupoval na brankára Svepeša, ale ten jeho strelu chytil. V 60. minúte opäť Vasiľko vybehol za obranu, ale neúspešne. V 76. minúte domáci otvorili účet stretnutia po našej chybe, keď z pravej strany loptu odcentrovali, Bandoľa ostal osamotený a využil to. O päť minút inkasoval Burda po druhýkrát po strele Turtáka. Naši sa snažili o kontaktný gól, ale zmeniť skóre sa im nepodarilo.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 39/2016, str. 10

FK Kamenica nad Cirochou – FK Sedliská 5:0 (2:0)
9. kolo – 02.10.2016 o 14:30

Góly: 25. Ľ. Kentoš (PK), 29. a 80. P. Vasiľko, 65. T. Čabák, 68. M. Škrlík. ŽK: Kentoš – Kertis, Uhlík. ČK: 60. K. Balint (Sedliská). R: Reňo. D: 150. FK: P. Dobda – P. Vasiľko, P. Liček, P. Medvec, T. Čabák (81. S. Tokár), D. Čopák, Ľ. Kentoš, O. Čabák, J. Šugár, V. Suchanič, M. Škrlík (69. R. Havriľak).

V I. polčase mali loptu na kopačkách viac naši, úvod zápasu priniesol viacero šancí, ktoré sme však nepremenili. Prvý gól vsietil v 25. minúte Kentoš, keď po penalte (ruka) v 16-tke hostí premenil pokutový kop. O štyri minúty sa Vasiľko uvoľnil a s prehľadom prestrelil brankára. Do tretice sme mohli zvýšiť, keď Čabák zbehol až na čiaru a z dvoch metrov Škrlík trafil iba brankára. V II. polčase sa obraz hry nezmenil, hostia pohrozili nakopovanými loptami cez rýchle brejky, ale obrana bola pozorná. V 60. minúte došlo k vylúčeniu brankára hostí, mimo 16-tky fauloval nášho útočníka Čabáka. V 65. minúte nový hráč Šugár (hosťovanie zo Stropkova) vystrelil spoza 16-tky, brankár len vyrazil a dorážku Čabák premenil. O tri minúty neskôr po krásnej akcii stredom obrany Vasiľko našiel Škrlíka, ktorý sa nemýlil. V 80. minúte padol výstavný záverečný gól, ktorý si na konto pripísal Vasiľko, keď z rohu centroval Kentoš a Vasiľko z voleja pálil do vinkla z druhej strany. Ďalšie šance ešte nepremenil Kentoš, Tokár a Liček, ale výsledok je zaslúžený.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 40/2016, str. 10