Rekapitulácia 1. až 4. futbalového kola

TJ Jasenov – FK Kamenica nad Cirochou 4:0 (3:0)
1. kolo – 07.08.2016 o 16:30

Góly: 9., 25. a 29. Veselovskyy, 53. Harakaľ (11 m). ŽK: S. Karnaj (Kamenica). R: Ševčík. D: 150. TJ: L. Behun – P. Labik (50. R. Harakaľ), M. Kríž, T. Kuzma, L. Goga (62. P. Horvát), R. Tomčák, R. Chalupka, P. Šamo, M. Porvazník (65. M. Roško), S. Soták, V. Veselovskyy. FK: A. Burda – R. Albičuk, O. Čabák, V. Suchanič, D. Šedzmák (70. D. Čabák), S. Mikula, S. Karnaj, Ľ. Kentoš (49. T. Čabák), P. Vasiľko, J. Karnaj, P. Medvec.

Derby začalo pohotovými zákrokmi brankárov na oboch stranách – najskôr náš Burda ďaleko pred šestnástkou odvrátil pred Veselovskyzm, na druhej strane Behun včas vybehol pri brejku Karnaja, v 6. minúte hlavičku Porvazníka z 12 m Burda kryl. V 9. minúte po centri a priťuknutí sa Veselovskyy ocitol sám a z 10 m nedal Burdovi šancu – 1:0. V 14. minúte zahrozili naši, po pase sa Karnaj zbavil obrancu, ale z ostrého uhla minul. V 23. minúte strela Sotáka trafila na päťke Porvazníka a lopta sa odkotúľala tesne vedľa žrde. O dve minúty priamy kop Šama vyboxoval Burda k Veselovskemu, ktorý využil nedôraznú obranu súpera a z 8 m po zemi skóroval. V 29. minúte vyslal Kríž ideálny center na hlavu Veselovskeho, ktorý si zapísal čistý hetrik. Naši hráči mali šancu v 39. minúte, po rohu prešla lopta na zadnú žrď, kde v páde hlavičkoval Albičuk mimo. V 40. minúte po prízemnom centri Porvazníka spálil tutovku na päťke Soták, ktorý po chvíli vystrelil z hranice šestnástky prudko nad. V 50. minúte vyšiel na trávnik domáci Harakaľ, presne v deň stretnutia slávil 20. narodeniny a už o tri minúty sa tešil. Po priamom kope Šama zasiahol loptu hráč v múre rukou, nasledoval pokutový kop, ktorý Harakaľ premenil.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 32/2016, str. 10

p1050519c

FK Kamenica nad Cirochou – TJ Družstevník Nižný Hrušov 1:1 (1:0)
2. kolo – 14.08.2016 o 16:30

Góly: 39. S. Mikula – 69. M. Horský. ŽK: Liček – Varga. R: M. Ubľanský. D: 100. FK: A. Burda – R. Albičuk, O. Čabák, S. Mikula, S. Karnaj, Ľ. Kentoš, P. Vasiľko (74. D. Šedzmák), P. Medvec, D. Čopák, M. Benec, P. Liček (65. J. Karnaj).

Naši nastúpili v útočnej zostave, s tým že prvých pätnásť minúť sa na trávniku oťukávali. V 18. minúte Medvec netrafil vo vnútri 16-ky bránu. V 31. minúte Albičuk po rohu z voleja rovnako neskóroval. O dve minúty neskôr naši hráči začali vyvíjať tlak, z čoho bol neodpískaný faul na Vasiľka v šestnástke. V 34. minúte Ondrej Čabák tesne minul bránu. Šanca prišla v 39. minúte po rohu Karnaja, keď hlavičkou skóroval Mikula a otvoril účet zápasu. Hneď potom sa Medvec sám rútil na bránu, ale strelou minul pravú žrď. V 40. minúte vyprášil Vasiľko z 25 metrov brankárove rukavice. V 45. minúte Albičukov center prehodil Benec. Domáci mali prevahu a loptu viac na svojich kopačkách. Druhý polčas začali naši z ostra. Benec centroval, ale Karnaj z päťky prestrelil. V 49. minúte Čabák z 30 metrov vypálil, avšak ponad brvno. Neodpískaný faul brankára na Karnaja v 16-tke priniesla 56. minúte. Oba neodpískané fauly po zápase potvrdil aj delegát stretnutia. O dve minúty neskôr Čabák opäť minul bránu z diaľky, rovnako aj Jakub Karnaj v 68. minúte z 25 metrov. V 79. minúte Šedzmák centroval, ale Albičuk hlavou loptu prehodil. Tlak sa stupňoval a naši futbalisti chceli zápas vyhrať. V 88. minúte priamy kop Karnaja brankár vyboxoval a v 90. minúte sa o zvýšenie skóre chceli postarať bratia Karnajovci, keď Stano zahrával priamy kop, ale Jakub netrafil hlavou bránu. Rozhodca “pískal” prvýkrát a nezvládol stretnutie, čo sa podpísalo aj na strate kamenických bodov.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 33/2016, str. 10

OFK Hencovce – Kamenica nad Cirochou 1:1 (0:0)
3. kolo – 21.08.2016 o 16:00

Góly: 84. O. Venceľ – 58. M. Benec. ŽK: Venceľ, Hajdúch – Karnaj, Šedzmák,Mikula.
R: M. Čeklovský. D: 100. FK: A. Burda – O. Čabák, S. Mikula, S. Karnaj, Ľ. Kentoš (90. L. Pecha), P. Vasiľko (78. M. Škrlík), D. Čopák (59. T. Čabák), M. Benec, V. Suchanič, P. Liček, D. Šedzmák.

V prvom polčase mali loptu na svojich kopačkách viac naši hráči. Hrali sme pekný kombinačný futbal, ale viacero šancí ostalo nepremenených. Strela S. Karnaja v 30. minúte minula bránku, po centri prišla gólová šanca, avšak Benec hlavičkoval z piatich metrov tesne vedľa. Naši domácich k ničomu nepustili. V II. polčase však na ihrisko nastúpili domáci nabudení a “za pomoci” hlavného rozhodcu, ktorý kúskoval hru a v prospech domácich “pískal” štandardky, z čoho boli pre našich tri žlté karty. Domáci mali možnosť skórovať z viacerých priamych kopov, avšak Alex Burda bol v bráne stopercentný. Došlo k niekoľkým faulom na strane kamenického mužstva, ktoré museli byť ošetrené, tie ale hlavný rozhodca ignoroval. V 58. minúte vsietil Benec úvodný gól, keď z ľavej strany zužitkoval prihrávku S. Karnaja cez 16-tku. Domáci vyvinuli tlak, mali šance na vyrovnanie, ale Burda sa predviedol bravúrnymi zákrokmi. V 84. minúte odpískal hlavný rozhodca 11-tku proti nášmu mužstvu, keď stopér Suchanič netrafil loptu a po faule domáci vyrovnali. V nadstavenom čase sme mali ešte po peknej a rýchlej akcii z otvorenej obrany možnosť skórovať, nestalo sa.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 34/2016, str. 10

p1050568c

Kamenica nad Cirochou – Kochanovce/Brekov 1:0 (0:0)
4. kolo – 28.08.2016 o 16:00

Gól: 81. S. Karnaj. ŽK: Mišenčík (FKO). R: M. Guba. D: 230. FK: A. Burda – O. Čabák, S. Mikula, S. Karnaj (90. L. Pecha), Ľ. Kentoš, P. Vasiľko (85. M. Škrlík), D. Čopák, V. Suchanič, P. Liček, P. Medvec (62. T. Čabák), R. Albičuk. FKO: I. Bumbera – M. Kolesár, S. Kišš, T. Hvozdík, M. Mati (56. P. Ihnát), D. Kulman, A. Mišenčík, P. Šimai, P. Murinčák, Ľ. Šimai, M. Rada.

V I. polčase bola hra väčšinou medzi 16-kami s nízkym počtom šancí. V 6. minúte sme mali roh, k odrazenej lopte sa dostal Mikula, pálil z voleja, ale loptu nedostal za chrbát brankára. V 12. minúte prišla ďalšia šanca, ale po rohu z odrazenej lopty spoza 16-tky Vasiľko netrafil bránu. O dve minúty neskôr Kentoš z 20 metrov taktiež neskóroval. Šance na úvodný gól mali aj Albičuk a S. Karnaj, obaja neúspešne. Do II. polčasu nastúpili naši odhodlane zlomiť súpera a rýchlo skórovať. Naopak, hostia mali vyloženú šancu, keď sa dostali až pred Burdu, avšak lopta prelobovala bránu. V 65. minúte Liček strieľal z 25 metrov, ale lopta tesne minula pravú žrď. V 68. minúte “úradoval” rozhodca, ktorý ukázal na biely bod pre naše FK, ale vzápätí po dohovore s asistentom penaltu odvolal, nepotvrdila sa ruka. Rozhodcovi sa zápas začal vymykať spod kontroly, čo chcel kompenzovať Albičuk, keď jeho priamy kop skončil tesne vedľa brány. V 80. minúte Albičuk opäť napriahol z 20 metrov “angličáka”, avšak od brvna pred čiaru, k odrazenej lopte sa dostal Vasiľko, ktorý nahral pred prázdnu bránu Karnajovi a ten sa už nemýlil. Ešte jednu šancu mal Karnaj, keď sám postupoval na stopera , dobre umiestnil strelu po zemi k ľavej žrdi, ale už nezvýšil.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 35/2016, str. 10