Rekapitulácia 15. až 18. futbalového kola

TJ Šimonka Čierne nad Topľou – Kamenica nad Cirochou 0:0
15. kolo – 27.03.2016 o 15:00

ŽK: Jenčo – Mišľan, Čopák. R: M. Kovaľ. D: 100. FK: A. Burda – R. Albičuk, D. Mišľan (76. T. Kotuľak), O. Čabák, L. Čopák, M. Benec (90. D. Šedzmák), D. Čopák (46. V. Šuľak), S. Mikula, S. Karnaj, P. Liček, J. Mihalič.

V 1. polčase hra na trávniku prebiehala väčšinou medzi šestnástkami. Obe mužstvá mali minimum šancí, čo sa prejavilo aj na celkovom výsledku stretnutia. Zhruba v 30. minúte prišlo ohorozenie našej
brány, keď sa Poláček dostal sám pred Alexa Burdu. Lopta z jeho kopačky však putovala mimo. Naši sa po prestávke pripravili na možné útoky kvalitným vykrývaním priestoru. Ohrození zo strany domácich však bolo veľmi málo. V 70. minúte, po dlhom aute Mišľana, Benec hlavičkou takmer preloboval gólmana Jenča, ale ten pohotovo loptu vychytal na čiare. Záverečný tlak nebol ani na jednej strane, pochváliť treba rozhodcovskú trojicu i našichhráčov, ktorí odohrali zápas s chladnou hlavou.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 13/2016

Kamenica nad Cirochou – FK Soľ 3:1 (0:1)
16. kolo – 03.04.2016 o 15:30
Fotogaléria (klik na foto)
futbal05d

Góly: 64. L. Čopák, 69. O. Čabák, 78.(PK) S. Karnaj – 28. Hajník. ŽK: Šuľak – Hajník, Demčák, Kmec, Uličný. ČK: 68. Mihalič (Kamenica). R: Reňo. D: 150. FK: A. Burda – R. Albičuk, D. Mišľan (85. T. Kotuľak), O. Čabák, L. Čopák, S. Mikula, S. Karnaj, P. Liček, J. Mihalič, V. Šuľak, M. Benec (60. D. Šedzmák).

Naši hráči sa snažili eliminovať najmä rýchle kontry súpera, lebo v tom tkvie najväčšia sila Soli. Prvú našu šancu mal Mikula, keď z 10 m prepálil bránu Dudáša. V 28. minúte naše mužstvo v šestnástke súpera nezakončilo akciu, došlo na spomínaný brejk a Hajník ho využil. Inak bol I. polčas na šance veľmi chudobný. Do II. polčasu vstúpili lepšie hostia, opäť mohli skórovať z brejku, z 15 m prekopli. Po hodine hry náš tréner prestriedal, v 64. minúte sme zahrávali roh a hlavička Čopáka znamenala vyrovnanie. V 68. minúte po faule na nášho hráča došlo k strkanici a Mihalič videl červenú kartu. Z následnej štandradky Albičuka na zadnú žrď ťažil Čabák, loptu dokopol a vývoj otočil. V 78. minúte bol v šestnástke stiahnutý náš hráč a Karnaj z penalty tri body poistil. Najmä po vylúčení hrali naši futbalisti bojovne a dobre.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 14/2016

TJ Jasenov – Kamenica nad Cirochou 3:1 (3:1)
17. kolo – 10.04.2016 o 15:30

Góly: 13. a 45. R. Chalupka, 36. R. Lazúr – 15. M. Benec. ŽK: Albičuk, Benec. R: Kron. D: 200. TJ: L. Behun – P. Labik (85. R. Harakaľ), M. Kríž (57. T. Kuzma), L. Goga, R. Tomčák, R. Chalupka, P. Šamo, M. Porvazník (53. A. Calegari), R. Lazúr,M. Slovenskyi, V. Veselovskyy (76. L. Kuzma). FK: P. Dobda – R. Alničuk, D. Mišľan, S. Mikula, V. Šuľak, M. Benec, T. Kotuľak, D. Šedzmák (84. R. Havriľak), P. Vasiľko, T. Čabák, M. Sýkora.

Náš tréner dal príležitosť viacerým mladíkom, keďže nám chýbali piati hráči zo základnej zostavy, no od úvodu sme sa snažili pohybom čo najviac narúšať jasenovskú kombináciu a čakali sme na brejk. V 3. minúte vypálil domáci R. Tomčák z 18 m nepresne, medzi žrde sa nezmestil ani pokus Chalupku z 30 metrov. V 13. minúte štandardka Šama našla hlavu Chalupku pri bližšej žrdi a Dobda nemal nárok. Už o dve minúty center nášho Kotuľaka odvrátila obrana iba k Benecovi, ktorého strelu z hranice šestnástky kopačkou „lízol“ Labik a lopta skončila medzi nohami Behuna – 1:1. Pre Jasenov to bol doma prvý jarný inkasovaný gól. V 19. minúte si Lazur v šestnástke obhodil dvoch obrancov, krížnou strelou tesne minul, po akcii R. Tomčáka putovala lopta pozdĺž päťky. V 26. minúte po pase hostí na Čabáka nasledoval atak Kríža v šestnástke, hralo sa ďalej. V 29. minúte bomba Lazura volejom zo 7 m tesne minula bránu, v 33. minúte jedovku Veselovskeho vytlačil Dobda na roh. O tri minúty vyslal Goga jemný center na Lazura, ktorý si loptu spracoval prsiami a popri Dobdovi skóroval. V 42. minúte tiesnený Čabák takmer atakoval vlastnú bránu, v 45. minúte po rohu hlavičkoval Chalupka, lopta sa obtrela o nášho obrancu a skončila v sieti. V II. polčase prišiel vzruch v 58. minúte, keď kombinačnú akciu a center Lazura zakončil Calegari z 5 m hlavičkou vysoko nad. Po hodine hry napálil z vyše 20 m Veselovskyz, tesne minul žrď, napokon až v 83. minúte chýbali strele Lazura z 28 m iba centimetre. Derby ukončil v 87. minúte domáci Harakaľ strelou z 12 m do žrde.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 15/2016

Kamenica nad Cirochou – OFK Agrifop Stakčín 3:0 (2:0)
18. kolo – 17.04.2016 o 16:00

Góly: 15. a 16. M. Benec, 62. S. Karnaj. R: Š. Kavčák. D: 130. FK: P.Dobda – R. Albičuk, D. Mišľan, S. Mikula (62. M. Sýkora), V. Šuľak, M. Benec (72.P. Vasiľko), D. Šedzmák (62. T. Čabák), S. Karnaj,L. Čopák, O. Čabák, J. Mihalič. OFK: A. Izai – P. Marinič, V. Steco, M. Mandzák (76. P. Lelko), T. Sima, J. Šelepec, V. Kuznecov, J. Kapraľ, M. Gubik (60. M. Kirňak), J. Štofík (72. M. Iskajc), I. Kuznetsov.

Od úvodu zápasu naši hráči tlačili, čím hneď vznikli šance. Vyvrcholením snahy bol v 15. minúte gól Beneca. Z hranice šestnástky vypálil k bližšej žrdi – 1:0. Už o minútu neskôr spravila stakčínska
obrana chybu, keď vracali loptu brankárovi, Benec ju spracoval a „zavesil“ do prázdnej brány – 2:0. Do konca prvého polčasu sme mali ešte zopár šancí: Karnaj obišiel brankára, no netrafil prázdnu bránu, Albičuk hlavičkoval po rohu nad a potom sa opäť Karnaj z hranice šestnástky obtočil okolo hráča ľavou nohou pred bránku. Hostia boli v ofenzíve slabí. Naši od začiatku diktovali tempo hry aj po prestávke. Druhý polčas sa začal hneď šancou, keď po rohu Karnaj vonkajškom trafil žrď a zhruba o päť minút neskôr brankár neudržal loptu, D. Šedzmák ju vybojoval a spätnou nahrávkou našiel Karnaja, ktorý sa nemýlil. Do konca zápasu mali naši futbalisti ešte dve tutovky: Karnaj postupoval sám na bránku z pravej strany, ale trafil len do Izaia a Albičuk z 30 metrov diaľkonosnou strelou tesne minul ľavú stakčínsku žrď.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 16/2016