Rekapitulácia prvých štyroch futbalových kôl

Prinášame Vám krátku rekapituláciu z pôsobenia nášho futbalového klubu v prvých štyroch kolách V. futbalovej ligy (Vihorlatsko – Dukelská).

I. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – OFK Tatran Bystré 2:0 (0:0)
G: 51. O. Čabák, 61. Tabaka (11 m). R: Škody.

Hostia prišli do Kamenice hrať futbal, čo kvitovali nielen domáci hráči, ale aj diváci. Po pekných kombinačných akciách nebola núdza o strelecké príležitosti, ale v I. polčase gól nepadol. Po zmene strán dobrý futbal pokračoval, v 51. min po štandardnej situácii v trme-vrme pred bránkou sa najlepšie zorientoval O. Čabák – 1:0. V 61. min. našiel Tabaka voľného Skarbu, toho obrancovia Bystrého faulovali v 16-ke a Tabaka pokutový kop premenil. V týchto fázach bola Kamenica lepšia, ale šance Mihaliča, Šedzmáka, Jalčáka a Tabaku zostali bez patričnej odozvy.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 33/2014

II. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – FJ Šimonka Čierne nad Topľou 2:1 (1:1)
G: 15. Babin, 56. Mikula – 43. Z. Cigán. R: Fortuňak.

Kameničania zvolili od úvodu nátlakovú hru. Šedzmák a Packo ešte mali vychýlenú mušku, ale v 15. min. Mihalič pekne zbehol po krídle, ešte krajšie zacentroval a Babin už vedel čo s loptou. Gól ešte viac popohnal domácich. Z útokov rezultovala nádherná hlavička Mikulu a bravúrny zákrok brankára hostí. V 35. min riešili rozhodcovia nevšednú dilemu. Tabaka strelil z rohu 16-ky gól, ale po dlhšom skúmaní sa ukázalo, že lopta vnikla do siete z vonkajšej strany. Najprv uznaný gól teda neplatil. Najnebezpečnejší útočník Čierneho Cigán vyrovnal pred polčasom na 1:1. Túžba domácich po výhre však bola silná a výsledkom snahy bol Mikulov gól po akcii Čabáka. Aktívne Čabák ešte strieľal nad a v závere tlak hostí Kamenica ustala.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 34/2014

III. kolo: FK Soľ – FK Kamenica nad Cirochou 3:0 (1:0)
G: 11. Soták, 57. Gazdík, 88. Sakala. R: Židišin

Hra Soľanov v úvodných kolách súťaže vzbudzovala rešpekt, napriek tomu sa do nich Kameničania pustili s vervou, ale zastavila ich štandardná situácia, keď po rohu už v 11. minúte Soták hlavou prekonal Dobdu. Ten sa však vyznamenal po Gazdíkovej hlavičke zblízka a v II. polčase priam exceloval pri výborných šanciach domácich útočníkov. Ešte pred prestávkou mohla Kamenica vyrovnať, Skarba zoči-voči soľanskému brankárovi nezakončil akciu gólom. V 57. minúte Gazdík opäť štandardke hlavou skóroval a výsledok stretnutia stanovil dve minúty pred koncom nezadržateľne krížnou strelou Sakala. Soľ bola herne i strelecky pohotovejšia a zaslúžene si na konto pripísala tri body.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 35/2014

IV. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – OŠK Udavské 0:1 (0:0)
G: 90. Krajkovič. R: Bančanský

Cezchotárne derby sľubovalo dobrý futbal, v ktorom už tradične nebýva jasný favorit. V nedeľu sa prax z minulosti potvrdila v plnom rozsahu. Obe mužstvá produkovali celoplošný futbal so snahou vysúvať svojich útočníkov do brejkov. Tí mali sťaženú úlohu, keďže na oboch stranách “pracovali” spoľahlivo obrany. Rozhodujúci moment stretnutia nastal v poslednej minúte I. polčasu. Domáci Packo hral v 16tke rukou, začo dostal červenú kartu. Ondica však pokutový kop zahral tak nešťastne, že mu ho Dobda chytil. Po prestávke Kamenica s 10 hráčmi prekvapujúco mala viac z hry, tlačila a Mihalič so Šedzmákom mali aj výborné gólové príležitosti. Hostia prechádzali do ofenzívy ojedinele a vyložené šance si nevypracovali. V nadstavenom čase sa im však podaril Krajkovičov brejk a ten zabezpečil Udavskému všetky tri body.

zdroj Podvihorlatské noviny č. 36/2014

Pozrite si aktuálnu tabuľku V. futbalovej ligy (Vihorlatsko – Dukelská).

Informácie o najbližších zápasoch nájdete v záložke kalendár na lepších stránkach obce alebo na našom facebooku.