Rekapitulácia 9. až 14. futbalového kola

Prinášame Vám krátku rekapituláciu z pôsobenia nášho futbalového klubu v posledných piatich kolách jesennej časti V. futbalovej ligy (Vihorlatsko – Dukelská).

IX. kolo: ŠK Sačurov – FK Kamenica nad Cirochou 2:3 (2:0)
15. P. Novický, 32. P. Lukáč – 62. a 64. R. Tabaka, 83. J. Mihalič. R: Židišin. ŽK: 32. J. Varchola, 79. D. Mišľan. D: 100.

Paradoxný I. polčas. Hostia mali viac z hry, ale góly strieľali domáci. Už v 1. min. Tabakova hlavička nebola dosť tvrdá, pri ďalších šanciach „úradovala“ nepresnosť. Za stavu 2:0 Kameničania ešte viac tvrdili muziku, ale Tabaka z dobrej pozície dal nad, Skarbovu hlavičku zlikvidoval domáci brankár. Inú kávu už varili po obrátke chlapci od Cirochy. Najprv sa iba zastreľovali, ale keď po hodine hry Sačurov totálne kondične odpadol, dali mu to pocítiť aj gólovo. Tabaka najprv v 62. min. zúžitkoval spätnú prihrávku Mihaliča, o dve minúty neskôr vystrelil spoza 16-ky a lopta sa zatrepotala v sieti. Čistú šancu potom nepremenil Babin, ale po individuálnej akcii Mišľana sa k lopte dostal Mihalič a hostia si jeho víťazným úspechom zabezpečili zaslúžené víťazstvo.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 41/2014

X. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – TJ Družstevník Nižný Hrušov 1:0 (1:0)
41. R. Tabaka (11m). R: Kovalčin. ŽK: .41. M. Mikloš, 55. Gromina, 70. T. Kukuruc. D: 120.

Najprv sa hralo veľmi obozretne medzi 16-kami. Hostia postupne prevzali iniciatívu, mali častejšie loptu na svojich kopačkách. Prvý sa zastreľoval domáci Varchola z priameho kopu v 7. min, v 19. min. hosťujúci útočník prestrelil bránku a po pol hodine hry Tabaka dával vedľa. V 41. min. sólo Skarbu skončilo v 16-ke faulom a Tabaka penaltu premenil. Kvalitný súper ešte zvýšil úsilie na vyrovnanie, Dobda však exceloval najprv tak, že nohami vykopával „tutovú“ strelu a potom krásnu gólovú hlavičku vyrazil. Domáci hrozili brejkami, dva (Mihaličov a Tabakov) boli sľubné.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 42/2014

XI. kolo: TJ Družstevník Breznica – FK Kamenica nad Cirochou 1:0 (0:0)
G: 57. S. Motyka. R: Sendek. ŽK: 54. S. Motyka, 79. J. Zakovič – 35. J. Mihalič, 65. V. Packo, 79. S. Godžak, 89. J. Skarba. D: 150.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 43/2014

XII. kolo: FK Kamenica nad Cirochou – TJ Družstevník Vyšný Mirošov 1:1 (0:1)
G: 67. D. Mišľan – 39. M. Durkač. R: Kavčák. ŽK: 29. O. Čabák, 57. J. Skarba, 82. S. Mikula. D: 120.

zdroj Podvihorlatské noviny č. 44/2014

XIII. kolo: FK obce Kochanovce – FK Kamenica nad Cirochou 2:2 (1:1)
45. T. Sima, 82. Rada (11 m) – 12. Packo, 78. Tabaka. ŽK: Sima, Brindzák, Gaľo – Mihalič. ČK: 81. S. Mikula (Kamenica n/Cir.). R: Štefanič. D: 150.

Od úvodu malo derby vysoké tempo. Hostia ukázali útočnú snahu, do 20. min. mali aj optickú prevahu. Hneď prvý kamenický rohový kop znamenal radosť, keď bola lopta odvrátená na hranicu šestnástky, kde ju Packo volejom ideálne po zemi trafil presne k žrdi. Kochanovská odpoveď vzišla z kopačky S. Karnaja, strelu z 18 m brankár kryl, z ďalšieho útoku mieril domáci útočník vedľa. Hostia sa zamerali na brejky, v sľubných pozíciách sa objavili Tabaka i Skarba. V 32. min. potiahol loptu hosťujúci Jalčák, odcentroval, ale Babin hlavičkou z 8 m minul. Kochanovská akcia po osi Murinčák – Šimai – Pado skončila centrom na Simu, ktorý hlavičkoval nepresne. V 37. min. opäť centroval Jalčák, ale Tabaka i Babin loptu v šestnástke minuli. V 45. min. potiahol akciu Kolesár, našiel Pada, ktorý uvoľnil J. Karnaja, jeho center brat Stano podbehol, ale v ďalšej vlne hlavičkoval Sima presne. Vysoké tempo, plno osobných súbojov, to bol obraz hry aj po prestávke. S. Karnaj prestrelil, Sima napálil obrancu, Kolesárov center nezúžitkoval Sima i Rada. Hostia čakali na príležitosť, v 68. min. unikol po čiare Jalčák, našiel Babina, ktorý v tutovke napálil Bumberu, v dorážke zabránil gólu na čiare Kolesár. Na druhej strane center Radu na Simu znamenal šancu medzi dvoma obrancami. V 78. min. sa po krídle vydal k šestnástke Tabaka, zbavil sa obrancu a popri brankárovi skóroval. V 81. min. Pado našiel voľného Murinčáka, ktorý sa dostal až na hranicu päťky, vrátil loptu Padovi, jeho strelu na čiare Mikula vyrazil rukou. Vylúčenie a pokutový kop, Rada z bieleho bodu vyrovnal. V samom závere strely spoza šestnástky (Sima, Rada) remízu nezmenili.

zdroj Podvihorlatské noviny č. 45/2014

XIV. kolo: OFK Tatran Bystré – FK Kamenica nad Cirochou 5:1 (3:0)
Gól: 59. D. Mišľan (3:1). ŽK: Hrášok, Pivovarník – Godžák, Mišľan. R: Čertický. D: 100.
FK: P. Dobda – Jozef Jalčák, J. Skarba, D. Mišľan, R. Tabaka, J. Šedzmák, V. Packo, J. Varchola (86. A. Burda), S. Godžák, D. Kislan, Š. Mažerik.

Kameničania vybehli na trávnik v oklieštenej zostave, ktorej chýbali štyria hráči J. Babin, J. Mihalič, S. Mikula a V. Šuľak. Napriek neúplnému kádru sa hostia snažili podať dobrý výkon, čo však na dobrý výsledok nestačilo. Na ihrisku bol herný obraz celkom vyrovnaný, ale v šanciach boli úspešnejší domáci, ktorí hneď v 6. minúte po faule J. Jalčaka premenili pokutový kop a ujali sa tak vedenia. V 23. minúte zvýšili gólom Ľ. Jankoviča. Prvý polčas uzatvoril gól z kopačky domáceho hráča a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:0. V II. polčase sa hostia snažili výsledok zápasu zmeniť, ich aktivita bola neprehliadnuteľná. Skórovať sa však podarilo až v 59. minúte, keď po centri D. Kislana putovala lopta z kopačky D. Mišľana za chrbát domáceho brankára. Do otvorenej obrany hostí sa v 65. minúte dostal D. Hreha, resumé zvýšil a stanovil Sivák.