Rekapitulácia 19. až 22. futbalového kola

FK Humenné – Kamenica nad Cirochou 6:1 (3:1)
19. kolo – 23.04.2016 o 16:00

Góly: 16. a 48. Voroňák, 13. Jurov, 20. Sališ, 58. Legdan, 81. M. Babin – 31. Albičuk. ŽK: Voroňák, Sališ – Šedzmák, Mišľan, Mihalič. ČK: 42. S. Mikula (Kamenica nad Cirochou). R: Bochnovič. D: 310. FK: Y. Slavik – P. Jurov (46. D. Šatník), C. Vasiľ, M. Mikloš (65. M. Babin), D. Legdan, N. Sališ, V. Voroňák, P. Vasiľ (69. G. Kemény), J. Šaro, L. Krajník (72. V. Turek), P. Petričko. FK: A. Burda – R. Albičuk, D. Mišľan, S. Mikula, V. Šuľak, D. Šedzmák, S. Karnaj (58. D. Čopák), J. Mihalič, M. Sýkora, T. Čabák (49. M. Benec), T. Kotuľák.

Derby začalo obojstranne opatrne a v prvej desaťminútovke sa mužstvá oťukávali. V 13. minúte milimentrový center Legdana našiel osamoteného Jurova, ktorý hlavičkou nechytateľne skóroval. O tri minúty sa s v strede ihriska zbavil dvojice hráčov Voroňák a jeho strela z 25 metrov skončila pod brvnom nášho brankára. V 20. minúte po štandardke zvýšil hlavou kanonier Sališ. Naši sa dostávali pred brankára Slavika sporadicky, ale v 31. minúte po rohovom kope a nedorozumení domácich znížil Albičuk. Následne sme sa po chybe Mikloša sa mohli dostať na kontakt, ale samostatný nájazd Karnaja brankár Slavik reflexívne vyrazil. V závere I. polčasu sa pod sprchy porúčal náš hráč Mikula, keď po zákernom faule na unikajúceho Jurova videl červenú kartu. Našťastie lekárske vyšetrenie nepotvrdilo zlomeninu stehennej kosti. Druhý polčas líder pokračoval v nápore, hneď na začiatku zaváhanie v našej obrane využil Voroňák, v 58. minúte samostatný nájazd s prehľadom využil Legdan a v 81. minúte po rohovom kope skóroval M. Babin do prázdnej brány. Výsledok mohol byť aj vyšší, ale vyložené šance Tureka, Vasiľa, Legdana ostali nevyužité.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 17/2016

Kamenica nad Cirochou – Hanušovce 3:0 (1:0)
20. kolo – 01.05.2016 o 16:30

Góly: 10. L. Čopák, 46. P. Vasiľko, 69. M. Benec. ŽK: Verčimák (Hanušovce). R: Drabant. D: 120. FK: A. Burda – D. Mišľan, V. Šuľak (20. M. Sýkora), S. Karnaj, J. Mihalič, T. Kotuľak (57. T. Čabák), P. Liček, L. Čopák, D. Šedzmák, M. Benec (85. S. Tokár), P. Vasiľko.

Už v I. polčase mohlo byť minimálne 5:0… Ale padol iba jediný gól, keď po strele Mihaliča nasledoval roh, po ňom brankár neudržal loptu v rukách a Čopák skóroval. Šance mali Karnaj i Benec, ale nájazdy na brankára nevyužili. V 46. minúte po peknej akcii stoper vyviezol loptu až na polovicu súpera a nahral „českou uličkou“ na Vasilka, ktorý zvýšil na 2:0. V 69. minúte posunul loptu Vasilko zo stredu ihriska Mišľanovi, ktorý uvoľnil Karnaja, po ktorého strele Benec loptu dotlačil do bránky. V záverečných piatich minútach nastúpil aj tréner Tokár, sám dobrú šancu zahodil, v 90. minúte „poskytol“ gól Vasiľkovi, tiež to však nevyšlo.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 18/2016

Sedliská – Kamenica nad Cirochou 4:1 (2:1)
21. kolo – 08.05.2016 o 16:30

Góly: 9. Šeba, 43., 56. a 81. Baník – 24. J. Mihalič. ŽK: Baník, Rusnačko, Šeba, Vasiľov – T. Čabák, Šedzmák, O. Čabák. R: Sendek. D: 150. FK: A. Burda – D. Mišľan, S. Karnaj, J. Mihalič, P. Liček, S. Mikula, O. Čabák, D. Šedzmák, T. Kotuľak, M. Sýkora (67. S. Tokár), T. Čabák.

Naši nastúpili v oklieštenej zostave len s 12 hráčmi. Prvý polčas bol vyrovnaný priebeh. Mali sme viac hry, ale výsledok bol opačný – 2:1. Prvý gól sme inkasovali po chybe v strede a faule a priamy kop tečovaný v múre pomýlil brankára do opačnej strany. Následne potom v 24. minúte prišla ukážková akcia po osi Mišľan – Karnaj – Mihalič a skórovali do prázdnej bránky na 1:1. V 43. minúte opäť po chybe v strede ihriska, keď sa neodkopla lopta zo 16-tky, kde útočník zakončil a zvýšil na 2:1. V II. polčase naši hráči opäť ovládli hru. Šancu sme mali z priameho kopu, ktorým tečovaná lopta pomýlila brankára, ale on ju vyškriabal. V 56. minúte prišiel tretí gól z brejku. Šancu mal z priameho kopu Tokár, ale brankár vytiahol spod brvna, potom volej spoza 16-tky minul bránku. V 81. minúte dali domáci do otvorenej brány štvrtý gól.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 19/2016

Kamenica nad Cirochou – Sačurov 6:0 (2:0)
22. kolo – 15.05.2016 o 16:30

Góly: 17. a 41. P. Liček, 50. D. Mišľan, 54. a 87. M. Benec, 80. S. Karnaj. ŽK: Mikula – Lukáč, Berenda,Tokár. R: Kuspán. D: 100. FK: A. Burda – D. Mišľan (69. T. Kotuľak), S. Karnaj, J. Mihalič (61. T. Čabák), P. Liček, S. Mikula, O. Čabák, D. Šedzmák, R. Albičuk, P. Vasiľko, M. Benec.

Hneď v 1. minúte mal možnosť otvoriť účet stretnutia v päťke hlavou Benec po Šedzmákovom centri, avšak neúspešne. V 17. minúte prvýkrát po odrazenej lopte spoza 16-tky skóroval Liček. V 26. minúte opäť odrazenú loptu zo 16-tky pálil z voleja Liček, ale trafil len žrď. V 29. minúte mali hostia prvú a prakticky aj jedinú šancu na skórovanie, keď sa odrazenej lopty spoza 16-tky zmocnil hráč hostí a trafil brvno. V 41. minúte Liček opäť po identickej situácii zo 16-tky strelil druhý gól. Následne potom sa Karnaj zbavil obrancu a strelou spoza 16-tky ohrozil brankára, ale ten loptu vyrazil. V 50. minúte po osi Mihalič a Karnaj skóroval Mišľan, v 54. minúte centroval Karnaj, Liček loptu vrátil Benecovi, ktorý hlavou zvýšil. V 80. minúte konečne aj Karnaj obišiel obrancu a pohodlne skóroval po nahrávke Vasiľka. V 87. minúte mali diváci možnosť vidieť nádhernú akciu, keď po osi Čabák a Šedzmák vsietil posledný gól Benec.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 20/2016