Rekapitulácia 10. až 14. futbalového kola

Sačurov – Kamenica nad Cirochou 0:2 (0:1)
10. kolo – 09.10.2016 o 14:30

Góly: 24. P. Vasiľko, 87. S. Karnaj. ŽK: Bereš, Hric, Smirnov – Liček, Čabák. R: Kunaj. D: 100. FK: P. Dobda – P. Vasiľko (88. R. Havriľak), P. Liček, T. Čabák, D. Čopák, Ľ. Kentoš, J. Šugár, V. Suchanič, S. Karnaj, M. Benec, M. Škrlík.

Naši síce vybehli v oslabenej zostave kvôli zdravotným problémom, ale boli plní odhodlania, čo sa ukázalo v I. polčase – na prekvapenie trénera hrali vynikajúco. Vyvrcholením toho bol úvodný gól v 24. minúte, ktorý vsietil Vasiľko po krásnej kombinácii s Benecom. Šance na skórovanie mal aj Benec, keď z nájazdu trafil žrď a Vasiľko, keď mohol strieľať, nahrával. Naši hráči domácich prakticky k ničomu nepustili a loptu mali na svojich kopačkách. V II. polčase začali domáci hrať nátlakovo a prvých 15 minút sa hralo po 16-tku našich. Vyložené šance prišli až po hodine hry, keď po nedorozumení stopéra Suchaniča s brankárom sa k lopte dostali domáci a centrovali pred prázdnu bránu, ale ich útočník hlavičkoval vedľa. Domáci pohrozili väčšinou zo štandardných situácií, naša obrana bola pozorná. V 87. minúte sme si náskok poistili, keď Liček našiel Vasiľka, ktorý na 16-tke nahral Karnajovi a ten sa nemýlil.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 41/2016, str. 10

Kamenica nad Cirochou – Ulič 3:1 (1:1)
11. kolo – 16.10.2016 o 14:00

Góly: 28. O. Čabák, 67. S. Karnaj, 89. P. Vasiľko – 18. vlastný (J. Šugár). ŽK: Čopák, O. Čabák – Kireš, Korkorec, Holinka, Kočan. ČK: 52. Korkobec, 57. T. Kireš, 90. M. Čokina (Ulič). R: Slimák. D: 100. FK: P. Dobda – P. Vasiľko, P. Liček, D. Čopák, V. Suchanič, S. Karnaj, P. Medvec, O. Čabák, M. Benec, T. Čabák, J. Šugár. TJ Tvarona: D. Cima – T. Kireš, M. Haburaj, P. Korkorec, M. Chochrun, J. Holinka, M. Korkobec, D. Janko, M. Telvak, M. Kočan, M. Čokina.

V derby sme nastúpili v plnej zostave s cieľom čo najskôr skórovať, ale opak bol pravdou a inkasovalisme ako prví. V 18. minúte po prvej uličskej strele na bránu, bol priamy kop tečovaný v našom múre a pomýlil brankára Dobdu. To nás nabudilo k zvýšenej aktivite a dostali sme sa do šancí, ale neúspešne, keď Vasiľko, Liček a Karnaj pálili vedľa brány. V 28. minúte ľavý obranca a kapitán Ondrej Čabák dostal loptu na súperovu stranu, obišiel hráča a strelou spoza 16-tky vsietil vyrovnávajúci gól. Druhý polčas začali naši hráči snaživo, po chvíli mali až dvojnásobnú prevahu na ihrisku. V 67. minúte po centri do 16-tky Tomáš Čabák vyslal loptu na Karnaja a ten sa z otočky nemýlil. Oslabení hostia mali ešte dve nebezpečné šance, ktorými mohli otočiť zápas, ale bez úspechu. V 89. minúte po osi Liček – J. Karnaj sa Vasiľko uvoľnil a potvrdil našu výhru. Bojovný výkon nám priniesol tri body.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 42/2016, str. 10

Ptičie – Kamenica nad Cirochou 6:3 (3:0)
12. kolo – 23.10.2016 o 14:00

Góly: 9. a 85. R. Kirvej, 14. a 36. L. Gabák, 57. J. Kováč, 67. M. Cigán – 65. Kentoš, 71. Vasiľko, 73. Čopák. ŽK: Kirvej – S. Karnaj. R: Mano. D: 100. TJ Ptava NV: R. Janok – B. Soták (83. M. Čerňa), S. Lancoš, T. Karas, N. Maličký, P. Stach (63. M. Cigán), J. Kováč, R. Kirvej, L. Gabák (80. M. Džubák), T. Patarák, M. Bešák. FK: P. Dobda – P. Vasiľko, P. Liček, D. Čopák, V. Suchanič, S. Karnaj (60. M. Škrlík), P. Medvec, T. Čabák (90. R. Havriľak), J. Šugár, Ľ. Kentoš, M. Sýkora (52. L. Pecha).

Na ťažkom a rozmočenom teréne začali lepšie domáci. Už v 5. minúte po rohu Maličkého z päťky Kirvej spálil tutovku. V 9. minúte tento hráč otvoril skóre po nakopnutej lopte Sotáka a chybe gólmana Dobdu. V 14. minúte zvýšil Gabák krásnou hlavičkou po centri Kováča. V 17. minúte po individuálnej akcii prešiel do 16-tky hostí Gabák, ale jeho center v páde Maličký nezasunul do brány. V 32. minúte sa Stach sám rútil na Dobdu, ale ten reflexívne vyrazil. V 36. minúte Gabák nachytal Dobdu, keď ho vonkajším priehlavkom preloboval a zvýšil na 3:0. Naši mohli odpovedať, ale Čabák prekopol. Druhý polčas patril opäť Ptičanom. V 57. minúte po centri Maličkého odrazenú loptu obrancami poslal do siete Kováč. V 65. minúte Kentoš strelou zo 16-tky znížil. O dve minúty po prihrávke Karasa upravil Cigán na 5:1. Dieru v obrane domácich využil v 71. minúte Vasiľko. O dve minúty nato Čopák strelou o žrď upravil na rozdiel dvoch gólov. V 86. minúte upokojil divákov Kirvej, keď po narážačke s Maličkým uzavrel skóre veľmi kvalitného zápasu, ktorý sa musel páčiť.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 43/2016, str. 10

Kamenica nad Cirochou – Soľ 0:3 (0:1)
13. kolo – 30.10.2016 o 14:00

Góly: 28. a 63. A. Hricov, 70. Sakala. ŽK: Čopák, J. Karnaj – Hrivňák, Sakala. R: Bochnovič. D: 150. FK: P. Dobda – P. Vasiľko, P. Liček, D. Čopák, V. Suchanič, S. Karnaj (82. M. Škrlík), P. Medvec (55. J. Karnaj), T. Čabák (71. M. Sýkora), J. Mihalič (53. J. Šugár), O. Čabák, S. Mikula.

Obe mužstvá nastúpili na trávnik v najsilnejšom zložení. V úvode stretnutia mali prevahu naši a hralo sa prevažne v 16-tke hostí. Už v 6. minúte mal šancu na úvodný gól S. Karnaj, keď priamym kopom prepálil múr, ale loptu zachytil hráč hostí. O štyri minúty neskôr podobný scenár – priamy kop z ľavej strany S. Karnaj oblúčikom poslal loptu do 16-tky, no Mikula tesne minul hlavou. Do konca I. polčasu mali naši hráči ešte jednu šancu, keď center z pravej strany hosťujúci brankár kryl. Hostia hrozili brejkami a v 28. minúte otvorili gólový účet stretnutia, keď centrovaná lopta preletela 16-tkou a Hricov skóroval. Druhý polčas hrali hostia v zabezpečenej obrane a prechádzali do rýchlych brejkov, ktoré aj využili, keď v 63. minúte poslal opäť Hricov loptu do prázdnej brány. O sedem minút neskôr pálil Sakala, brankár Dobda nevyskočil a lopta skončila v opäť v našej sieti.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 44/2016, str. 10

Kamenica nad Cirochou – Jasenov 0:1 (0:1)
14. kolo – 05.11.2016 o 13:30

Gól: R. Lazúr. ŽK: Suchanič – Chalupka, Behun. R: Anguš. D: 80. FK: A. Burda – P. Vasiľko, P. Liček, V. Suchanič, S. Karnaj (80. M. Škrlík), P. Medvec (74. J. Karnaj), T. Čabák, O. Čabák, S. Mikula (54. J. Mihalič), M. Benec, D. Čopák. TJ: L. Behun – P. Labik, M. Kríž, M. Slovenskyi, T. Kuzma (53. R. Harakaľ), R. Tomčák, R. Chalupka, P. Šamo, M. Porvazník (83. S. Soták), R. Lazúr, V. Veselovsyy (75. M. Roško).

V derby nastúpili naši v najsilnejšom zložení. Začali sme aktívne a súpera sme zatlačili do vlastnej šestnástky. V 4. minúte sa Odrej Čabák šikovnej zbavil obrancu, prihral Vasiľkovi, ktorý z 10 metrov pálil ľavačkou síce pohotovo (z prvej), ale nepresne. Rovnako mimo jasenovskú svätyňu leteli ďalšie dva pokusy zo strednej vzdialenosti. V 12. minúte sa napokon zrodila rozhodujúca akcia – brankár Behun odkopával loptu až na našu polovicu ihriska, dvaja jasenovskí futbalisti boli v postavení mimo hrz, náš obránca sa lopty dotkol, Lazúr postupoval sám na Burdu a strelou popri ňom skóroval. Tak ako pred týždňom so Soľou, opäť sa zniesla na asistenta rozhodcu spŕška nevôle. Tento moment nami otriasol, hra sa vyrovnala, bola medzi šestnástkami. V 30. minúte po rohovom kope Karnaja výborne trafil volejom loptu Liček, ale Chalupka stačil zblokovať nad bránu. Náš tlak sa v závere I. polčasu stupňoval, chceli sme vyrovnať pred odchodom do kabín. Akcia po osi Karnaj – Benec, ktorý potiahol po čiare, ideálne odcentroval Vasiľkovi pred odkrytú časť brány, ale z 3 metrov tutovku spálil. Odhodlane sme nastúpili a po obrátke. Sľubné akcie Vasiľka ani Čabáka neboli zdarne dotiahnuté. V 70. minúte Karnaj vysunul T. Čabáka, ktorého jedovka tesne minula šibenicu. Hostia hrali umne, vyhrávali, neponáhľali sa, najvážnejšiu šancu v II. polčase mali po rohovom kope, dobrý zákrok však predviedol Burda. V závere bol náš tlak chvíľami drvivý. Centre zľava – sprava, lopta však v sieti neskončila. V 88. minúte Benec už Behuna lobom prekonal, ale obranca na čiare zachránil. Spravodlivejšia by bola remíza. Nestalo sa…

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 45/2016, str. 10