FK Kamenica nad Cirochou – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:1)

2. kolo Slovnaft CUPu – 08.08.2017 o 17:00

Góly: 44. Bilič, 55. Válovčan. ŽK: Karnaj – Turňa, Válovčan. R: Weiss. D: 700. FK Kamenica: A. Burda – O. Čabák, J. Šedzmák, V. Suchanič, P. Vasiľko, L. Čopák (76. D. Čopák), M. Benec, J. Mihalič, (46. M. Červeňák), S. Mikula, M. Haburaj, (46. S. Karnaj)

Od úvodu mal viac z hry favorit. V 4. minúte sa dostal do šance Mikuš, ale obranný zákrok Mikulu vkĺzačkou zažehnal pohromu. O tri minúty jedovku Bernadinu zblokoval v poslednej chvíli Suchanič. Naši hrali obetavo, do ofenzívy sme sa však dostávali ťažko, hľadisko sa hlasnejšie nadýchlo pri pološanciach Beneca i Mihaliča. V 26. minúte po narážačke pálil Mikuš tesne vedľa, v 30. minúte čistý gól po jeho hlavičke vyškriabal spod brvna brankár Burda. V 39. minúte uhasili naši závar vo vlastnej päťke, strelu Bernadinu z uhla kryl Burda. V 43. minúte zahrávali hostia svoj jedenásty rohový kop, po centri Kuzmu nestrážený Bilič otvoril hlavičkou skóre – 0:1. V 53. minúte naša defenzíva otáľala v šestnástke s odkopom, Burda najskôr skvele zasiahol, akcia pokračovala, k lopte sa dostal Válovčan a krížnou strelou poistil favoritovi vedenie. V 77. minúte po rohu roztriasol Mikuš z 8 m brvno, v 87. minúte po centri a voleji Jedináka zo 6 m skončila lopta z podbrezovskej kopačky na žrdi. Naši futbalisti však až do záverečného hvizdu bojovali, patrí im za to pochvala.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 33/2017, str. 10