TJ Jasenov – FK Kamenica nad Cirochou 2:1 (0:1)

4. kolo – 27.08.2017 o 16:00

Góly: 30. T. Čabák, 78. P. Krajkovič, 87. M. Beták ŽK: 18. S. Mikula, 59. J. Kovalčík, 83. V. Suchanič. R: E. Želizňak. D: 150. TJ: Š. Šurin (46. K. Surničin) – P. Labik, R. Harakaľ, M. Beták, R. Chalupka, P. Horvát (71. R. Cvik), M. Roško, Samuel Soták (46. P. Krajkovič), T. Kohút, L. Horvát, M. Tkáč. FK: A. Burda – O. Čabák, S. Mikula, V. Suchanič, D. Čopák, J. Šedzmák, P. Vasiľko, T. Čabák, M. Červeňák, J. Kovalčík (60. D. Valkučák), S. Karnaj (87. L. Pecha).

V úvode derby spadli na oboch stranách v šestnástke hráči (Harakaľ, resp. T. Čabák), ale nič si u arbitra “nevyprosili”. V 3. minúte vyslal domáci Harakaľ jedovku k žrdi, ale Burda loptu vyškriabal na roh. V 10. minúte krídelná akcia Betáka našla v tutovke Sotáka, ktorý zle trafil loptu. V nasledujúcich chvíľach ofenzíva na oboch stranách končila pred šestnástkou, až v 27. minúte po jasenovskom rohu hlavičkoval Chalupka presne do náručia brankára. Na druhej strane sa dostal do brejku T. Čabák, no v šestnástke ho čisto zblokoval Chalupka. V 30. minúte Vasiľko vyslal pas na T. Čabáka, k lopte pred šestnástkou mal bližšie brankár Šurin, po odskoku sa ju rozhodol odkopnúť (žiadala sa hra hlavou), no loptu netrafil a T. Čabák poľahky do prázdnej brány otvoril skóre. V 33. minúte sa mohli naši tešiť opäť, prízemný center T. Čabáka však S. Karnaj na hranici päťky trestuhodne spálil (bránu minul). V 35. minúte domáca kombinácia skončila strelou Harakaľa z hranice šestnástky, lopta zhora lízla brvno. V 38. minúte T. Čabák uličkou vyslal do brejku Karnaja, ktorý strelou na bližšiu žrď trafil konštrukciu brány. V 40. minúte dobrú strelu M. Roška vyrazil Burda iba pred Harakaľa, ktorý zo 6 m odkrytú bránu prekopol. V 43. minúte T. Čabák v dobrej pozícii vystrelil slabo.

Do II. polčasu nastúpili domáci s brankárom Surničinom (Šurin nechcel nastúpiť) i Krajkovičom, hneď v 49. minúte sa dostal striedajúci hráč do šance, strelu mu zblokovali. V 52. minúte kamenický pas T. Čabák hlavou predĺžil na Karnaja, ktorý lobom zo 14 m prekopol bránu. V 58. minúte strelu Betáka kryl Burda, pokus nášho Karnaja bránu minul. Nasledovala pasáž plná nepresností, od 70. minúte domáci siahli k ofenzívnemu rozostaveniu. A vyplatilo sa: v 78. minúte po centri Harakaľa hlavičkoval Krajkovič do brvna, lopta letela nahor, ale padla Alexovi na chrbát a za čiaru – 1:1. V 87. minúte po faule pred našou šestnástkou Roško rýchlo priťukol loptu Betákovi, ktorý trafil z jednej po zemi presne k žrdi – 2:1. Dokonalý obrat bol odmenou za jasenovskú snahu, my sme pykali za slabú efektivitu.

zdroj: Podvihorlatské noviny, ročník LVIII, č. 35/2017, str. 10

FK Kamenica nad Cirochou – F.O. AJAX Pakostov 1:0 (0:0)
TJ Družstevník Borov – FK Kamenica nad Cirochou 1:0 (1:0)

Pokračujte v čítaní staršieho článku X »»