TJ Slovan Belá nad Cirochou – FK Kamenica nad Cirochou 3:2 (1:1)

8. kolo – 23.09.2018 o 15:00

Góly: 10. D. Karľa, 56. S. Lojka, 70. Adam Lojan – 1. P. Bunda, 78. J Štofík. ŽK: Hišem, Karľa – Suchanič, Kovalčík, Bunda. R: Metiľ. D: 250. TJ Slovan: L. Maliňák – M. Lajtár, L. Hišem (34. V. Halagan), D. Karľa, S. Lojka, T. Pavlina, Ad. Lojan (89. J. Kapuscinský), An. Lojan, J. Skarba, T. Hašuľ, L. Kuzma (86. O. Ferko). FK: A. Burda – P. Petričko, P. Bunda, P. Šamo, J. Štofík, E. Matús, R. Lazúr, V. Suchanič, J. Kovalčík (76. P. Mesaroš), V. Vasilko, T. Čabák.

Derby prilákalo peknú divácku kulisu a tá mala čo pozerať. Hneď po pár sekundách od úvodného hvizdu Bunda strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1. V 10. minúte beľanský Karľa z priameho kopu peknou strelou vyrovnal. V 33. minúte náš Šamo mieril zo 14 m tesne vedľa. V 37. minúte presnú hlavičku beľanského Karľu vyškriabal brankár Burda na rohový kop. V 42. minúte po rohovom kope Skarbu hlavičkoval Lojka nad. V samom závere I. polčasu boli vyložené šance na na našej strane: V 43. minúte Bundu vychytal Maliňák, o minútu ten istý hráč zakončoval z 10 m tesne vedľa beľanskej svätyne.

Po obrátke zahrávali Beľania sériu rohových kopov, v 56. minúte ostal nestrážený Lojka a zblízka prestrelil Burdu – 2:1. V 67. minúte pálil Adam Lojan volejom vysoko nad, v 69. minúte jedovku Antona Lojana zneškodnil Alex Burda, ale v 70. minúte Adam Lojan využil zaváhanie našej obrany a po úniku do šestnástky zvýšil na 3:1. Derby však bolo dramatické, lebo v 78. minúte Štofik presnou strelou spoza šestnástky vsietil kontaktný gól – 3:2. V nadstavenom čase beľanský striedajúci Kapuscinský nepochodil v tutovke, Burda ho vychytal, ale nič to nezmenilo na skutočnosti, že tri body získal beľanský Slovan.

zdroj: Podvihorlatské noviny, ročník LIX, č. 39/2018, str. 10

TJ Tvarona Ulič – FK Kamenica nad Cirochou 2:5 (1:2)
FK Kamenica nad Cirochou – OFK Agrifop Stakčín 4:1 (3:0)

Pokračujte v čítaní staršieho článku X »»