FK Kamenica nad Cirochou – FK Humenné 1:1 (1:0)

1. kolo Slovnaft CUPu – 22.07.2017 o 17:00

Góly: 36. M. Benec – 80. J. Bialončík. ŽK: Suchanič, Čabák, Čopák, Benec – Sališ, Voroňák, Vasiľ. R: M. Hríb. D: 200. FK Kamenica: A. Burda – O. Čabák, J. Šedzmák, V. Suchanič, P. Vasiľko, L. Čopák, T. Čabák, M. Benec, S. Karnaj (72. L. Pecha), J. Mihalič, D. Čopák. FK Humenné: D. Vohár – F. Dolutovský, J. Bialončík, M. Babin, C. Vasiľ, L. Križanovský, M. Porvazník, M. Dolutovský, N. Sališ, P. Petričko, V. Voroňák.

Prvý polčas začali naši nebojácnou hrou, čo zo začiatku robilo problém Humenčanom. Avšak snažili sa situáciu upokojiť a hrať viac cez kraje ihriska. Napriek tomu, prihrávky Vasiľa či Petrička pred brankárom nenašli adresáta. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany a hrozili hlavne zo štandardných situácii. Po rohovom kope Mihaliča sa lopta odrazila mimo 16-ku, to využil v 36. minúte náš Benec, ktorý hlavičkou otvoril gólový účet, 1:0. V 2. polčase FK zvýšilo obrátky a ich najväčšou snahou bolo otočiť zápas. Naši hráči sa do útoku dostávali už len sporadicky, čo sa snažili hostia využiť a streliť vyrovnávajúci gól. Podarilo sa im to až v 80. minúte, keď po Vasiľovom centri sprava hlavičkoval za chrbát domáceho Burdu Bialončík, 1:1. Do konca zápasu sa Humenčania snažili zápas otočiť. Zaujímavá šanca sa naskytla, keď po centri Petrička z jednej strieľal Marián Dolutovský, no brankár to na bránkovej čiare zázračne chytil. A tak aj vďaka tomu, že sme mali väčšiu snahu po víťazstve hlavne v prvom polčase, po rozhodujúcom pokutovom kope, ktorý zavesil Alex Burda, sme zvíťazili 4:2.

zdroj: Podvihorlatské noviny č. 30/2017, str. 10