1. turnaj I. ligy v boxe (Nitra)

1. turnaj I. ligy v boxe (Nitra)

Počas víkendu 18. – 19. 02. 2017 sa v Nitre konalo 1. kolo zo 6 kôl I. Slovenskej ligy boxu – našej najvyššej súťaže. V ringu bojovalo 61 boxerov zo Slovenska a z Chorvátska, ktorí nastúpili prvý deň do 24 zápasov a druhý deň absolvovali 8 zápasov. Na tomto turnaji mal svoje zastúpenie kamenický klub ŠK Miko fit-box a to v kategóriách starších žiakov, staršieho dorastu a v kategórii mužov.

Adrián Rak nastúpil ako náš prvý reprezentant na tomto turnaji. Predviedol výborný bojovný výkon nad súperom s MŠK Vranov a tento finálový zápas skončil pre Adriána víťazstvom a týmto obsadil 1. miesto v kategórii starších žiakov do 56 kg.

Ďalší reprezentant David Zajac bojoval v ringu so súperom z Chorvátska. Po veľmi vyrovnanom finálovom zápase podľahol svojmu súperovi na body a tak David skončil na druhom mieste v kategórii staršieho dorastu do 81 kg.

V kategórii mužov do 69 kg reprezentoval kamenický klub Ján Rak v semifinálovom zápase. Stretol sa v ňom so súperom z Galanty a vo veľmi bojovnom zápase mu podľahol na body. Druhý deň boxoval Ján Rak so súperom z Chorvátska, na ktorého mu po prvom vyčerpávajúcom zápase nestačili sily a prehral na body a skončil tak na 4. mieste.

zľava: Lukáš Jalč, Ján Rak, tréner Marián Miko, Adrián Rak, David Zajac

Lukáš Jalč vo finálovom zápase natrafil na úradujúceho majstra Slovenska z Nitry. Vo vyrovnanom bojovnom zápase, ktorý bol pre Lukáša veľkou výzvou, no nakoniec podľahol svojmu súperovi na body.

Tréner Marián Miko je na svojich zverencov veľmi hrdý s ich výkonmi je spokojný a je im vďačný za ich tvrdú prácu.

Čítajte tiež:
1. turnaj II. ligy v boxe (Ždaňa)
Majstrovstvá Slovenska v Nitre

Pokračujte v čítaní staršieho článku X »»
  • Komentáre
Napíš komentár

2014 © Kamenica nad Cirochou