1. turnaj II. ligy v boxe (Ždaňa)

1. turnaj II. ligy v boxe (Ždaňa)

Uplynulý víkend sa v Ždani pri Košiciach konal 1. turnaj II. ligy v boxe. Týmto turnajom začala celoročná súťaž II. ligy desiatich jednodňových turnajov. Tento prvý turnaj sa konal za hojnej účasti slovenských boxerských klubov. Aj naša obec mala na tomto turnaji svoje zastúpenie, reprezentoval ju klub ŠK Miko fit-box. Šiesti členovia kamenického klubu odviedli opäť skvelé výkony pod taktovkou trénera Mariána Mika.

David Zajac absolvoval sparingový predzápas bez rozhodnutia, ktorý mu priniesol získanie nových skúseností v ringu. Zápas bol veľmi vyrovnaný, David a jeho súper z Družstevnej pri Hornáde predviedli bojovný zápas. Adrián Rak v ringu zvíťazil jednoznačne na body v kategórii starší žiaci nad domácim súperom zo Ždane, svojim víťazstvom zároveň oslávil svoje 14. narodeniny. Ján Rak v hmotnostnej kategórii mužov do 64 kg zvíťazil nad súperom z Michaloviec na body. Bol to veľmi pekný zápas, v ktorom nechýbala bojovnosť u oboch boxerov. Martin Zajac v kategórii mužov do 75 kg podľahol súperovi z Nitry na body. Martin už v prvom kole poslal súpera k zemi, ale ten ukázal svoju bojovnosť a zvrátil priebeh zápasu na svoju stranu.

zľava: David Zajac, Tomáš Zajac, tréner Marián Miko, Lukáš Jalč, Martin Zajac, rozhodca Viktor Hakoš, dole: Ján Rak, Adrián Rak

Tomáš Zajac v kategórii mužov do 81 kg zvíťazil nad súperom zo Ždane. Tomáš s prehľadom kontroloval celý priebeh zápasu a nedal žiadnu šancu svojmu súperovi, napriek súperovej snahe. Michal Petriš v kategórii mužov do 81 kg podľahol súperovi z Prešova v 2. kole. Bol to jeho 1. zápas v boxérskom ringu. Michal do neho nastúpil s odhodlaním a prvé kolo bolo pod jeho kontrolou. V druhom kole však urobil nováčikovskú chybu, na ktorú doplatil a zápas bol predčasne ukončený. Lukáš Jalč v kategórii mužov do 91 kg vyhral nad súperom z Košíc 3:0 na body. Lukáš previedol ako stále veľkú bojovnosť, a svojím tlakom na technicky dobrého súpera dotiahol zápas k víťaznému koncu.

Na tomto turnaji sa prvýkrát ako rozhodca v ringu predstavil Viktor Hakoš, ktorý je bývalým boxerom klubu ŠK Miko fit-box. Tréner Mariána Mika ďakuje svojim zverencom opäť za skvelú reprezentáciu a pevne verí, že tak ako ako začali túto ligu, budú rovnako úspešne dosahovať želané výsledky počas celej sezóny

Čítajte tiež:
Turnaj boxu v Michalovciach
Medzinárodný turnaj boxu v Boguchwale

Pokračujte v čítaní staršieho článku X »»
  • Komentáre
Napíš komentár

2014 © Kamenica nad Cirochou