Súťažný rok 2016 v podaní našich hasičov

Súťažný rok 2016 v podaní našich hasičov

Ako sme si už v Kamenici zvykli, popri futbalistoch a stolných tenistoch našu obec doma ale aj mimo nej vzorne a úspešne reprezentuje aj dobrovoľný hasičský zbor. Iste sme všetci radi, že živly proti ktorým hasiči zasahujú sa našej obci vyhýbajú, cvičenie však robí majstra, nuž a takto “cvičil” náš DHZ v tomto roku.

25. ročník Zemplínského pohára (Strážske – 07.05.2016)
V prvej tohtoročnej súťaži dosiali svoj 3. najlepší čas vôbec o hodnote 16.75 s (ľavý prúd 15.95 s), čo im vynieslo v silnej konkurencii síce nepohárové, ale pekné 4. miesto vo svojej kategórii, a aj celkovo 4. medzi 25 súťažnými tímami. Zároveň si prevzali pamätnú plaketu pre DHZ za dlhoročný prínos Zemplínskemu poháru a takisto bol ocenený za dlhoročnú prácu člen pán Jozef Korej.

Memoriál Františka Harvana (Modra nad Cirochou – 21.06.2016)
Na nočnej súťaži u našich susedov sa po solídnom prvom útoku podarilo čas v druhom útoku vylepšiť na hodnotu 16.97 s, ktorý nášmu DHZ zabezpečil skvelé 3. miesto za víťazmi zo Žbiniec a domácou Modrou nad Cirochou.

O pohár starostu obce – 1. kolo ZHSL (Žbince – 26.06.2016)

V prvom kole zemplínskej hasičskej superligy ZHSL, po zradení technikou v prvom kole a so zapožičanou technikou v druhom kole, dosiahli naši dobrovoľní hasiči celkom slušný čas 17.77 s, ktorý im priniesol 6. miesto v ZHSL a rovnako sa umiestnili pri súčte časov z prvého a druhého útoku aj v súťaži o pohár starostu obce.

Nočná súťaž Bánovce nad Ondavou (05.07.2016)
Na tejto nočnej súťaži súťaži si naši hasiči vybrali svoju slabú chvíľu, po ktorej sa umiestnili hlboko v štartovom poli, no neúspech museli rýchlo zahodiť za hlavu pretože ich už poobede nasledujúceho dňa čakala súťaž o pohár starostu a Cirošský pohár v Belej nad Cirochou.

O pohár starostu obce a Ciroššský pohár (Belá nad Cirochou 06.07.2016)
Slabšie chvíle našich hasičov pokračovali naďalej. V oboch útokoch sa nevyhli výrazným zaváhaniam a tak ich výkony stačili len na 5. miesto v pohári starostu a v Cirošskom pohári na 3. miesto.

2. kolo ZHSL (Trnava pri Laborci – 10.07.2016)
Z druhého kola ZHSL si naši hasiči odniesli pohár za 3. miesto, ktorom sa umiestnili s časom 17.25 s.

Ptičie – 10.07.2016

Po dvoch kvalitných útokoch sa mužom podarilo obsadiť 2. miesto. Ešte lepšie umiestnenie dosiahli naše dievčatá, ktoré sa po prvom nevydarenom útoku nevzdali, zabojovali a nielenže obsadili 2. miesto, ale zároveň stanovili aj nový osobný rekord družstva s hodnotou 22.42 s.

Nová Kelča – 24.07.2016
Do Novej Kelči cestoval náš DHZ aj s prvým putovným pohárom z minulého roku. Našim mužom sa príliš nedarilo a po dvoch nevydarených útokoch sa umiestnili na 6. mieste, dievčatám sa ale podarilo obsadiť s celkom solídnym útokom skvelé 3. miesto!

95. výročie vzniku DHZ (Dlhé nad Cirochou – 31.07.2016)


Na súťaži pri oslave 95. výročia vzniku DHZ naši hasiči dosiahli čas 18.00 s. V druhom útoku sa do toho vložili, výsledkom čoho bolo vyrovnanie vlastného rekordu z minulého roku a teda čas 16.40 s, ktorým vybojovali 1. miesto.

3. kolo ZHSL (Horňa – 06.08.2016)

Na nočnej súťaži v obci Horňa (okres Sobrance), ktorá bola zároveň aj 3. kolom ZHSL sa nám podarilo v prvom útoku zabehnúť veľmi pekný čas 16.46 s, vďaka ktorému sme viedli priebežne po prvom kole. V druhom kole sme nastupovali medzi prvými a po odbehnutí útoku sa časomiera zastavila na 16.36 s a to znamenalo nový osobný rekord družstva, ktorý nám v konečnom hodnotení priniesol 2. miesto.

O pohár starostu obce (Modra nad Cirochou – 21.08.2016)

Táto súťaž priniesla zaváhania viacerých družstiev a nevyhli sa ani nám. Po prvom útoku so slabším časom 18.31 s sme sa nachádzali hlboko v štartovom poli, no o čosi lepším no stále nie ideálnym druhým útokom s časom 16.81 s sme sa prepracovali na konečné 2. miesto.

4. kolo ZHSL (Staré – 28.08.2016)


Dievčatá sa pri svojej historicky prvej účasti na nočnej súťaži vysoko kvalitným útokom umiestnili na skvelom 2. mieste! Družstvu mužov sa podarilo znova pokoriť samých seba a stanovilo si nový rekord na hodnote 15.39 s! Zároveň tento útok stačil na víťazstvo v 4. kole ZHSL!

O pohár starostu obce – 5. kolo ZHSL (Kamenica nad Cirochou – 11.09.2016)
Na domácej súťaži sa predstavili naše dievčatá, tradičné A družstvo a premiérovo aj B družstvo, ktoré po si solídnom prvom útoku vybojovalo vo svojej kategórii do 1500 ccm 2. miesto. Áčko začalo pekným prvým útokom s časom 16.21 s, no pokazený druhý útok stačil len na celkové 5. mieto.

6. kolo ZHSL (Lekárovce 18.09.2016)
Záverečná súťaž premiérového ročníka ZHSL bola zároveň aj Podvihorlatským superpohárom. V prvom útoku sa nám podarilo dosiahnuť kvalitný čas 15.81 s. Kvôli technickej poruche v druhom kole sme sa museli uspokojiť s konečným pekným 2. miestom. V celkovom hodnotení zemplínskej hasičskej superligy obsadili naši dobrovolní hasiči fantastické 3. miesto! Gratulujeme 🙂

lekarovce_6_kolo_zhsl_dhz_kamenica_600px

text foto a video: Mgr. Michal Sousedek, Tomáš Vasilko, facebook DHZ Kamenica nad Cirochou

 
Čítajte tiež:
Naši hasiči zasahovali
Úspechy nášho DHZ – doplnené

Pokračujte v čítaní novšieho alebo staršieho článku«« X »»
  • Komentáre
Napíš komentár


2014 - 2018 © Ing. Patrik Šepeľa